ILE POTRZEBUJESZ WIZYTÓWEK?!

Intensywne rozdawanie wizytówek

Decyzję o tym, ile wizytówek zamówić, należy uzależnić oczywiście od częstotliwości ich rozdawania. Jeśli Twój tryb pracy to nieustanne spotkania z klientami, i to nowymi, polegające na wymienianiu się wizytówkami – z pewnością warto zamówić większą ilość. Przykładowo – rozdajesz 100 wizytówek miesięcznie, zapas powinien wystarczyć Tobie na 1 rok. Zamówiłbym więc na Twoim miejscu minimalnie 1000 sztuk wizytówek, ale raczej 1500.

Ile wizytówek dla małej firmy

Inaczej ma się sprawa w przypadku mniejszej firmy, w której tryb pracy sprawia, że rzadziej będziesz rozdawać wizytówki. Ale pamiętaj – jeśli jest to Twoja firma, niezależni czym się ona zajmuje, powinieneś rozdawać ich więcej niż Ci się wydaje.

Mniej niż 100 wizytówek – to się nie opłaca

Przy mniejszych nakładach daje o sobie boleśnie znać prawo drukarskie, które mówi, że wydruk 50 sztuk wizytówekjest niemal tak samo kosztowny jak wydruk 100 sztuk. Różnica może wynosić zaledwie 1-2 złote. Przygotowanie druku, kalibracja, itd. – są to elementy niezależne od nakładu, zyskujesz tylko na oszczędności papieru. Więc jeśli chciałbyś zlecić druk 50 sztuk wizytówek, od razu uprzedzam – lepiej jest zamówić 100! Zyskujesz także motywację to częstszego ich rozdawania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *